Gündem

Oya Gönen “Color Of Nature” adlı solo sergisini sanatseverlerle buluşturdu.

Sadece ülkemizde değil aynı zamanda dünyada da bir ilke imza atarak akrilik pouring ile realistik resmi birleştiren ressam Oya Gönen “Color Of Nature” adlı kişisel solo sergisini Kethüda Hamamı’nda sanatseverler buluşturdu.

Çalışmalarında akrilik pouring ile realistik resmi birleştirerek yeni bir tarzın öncüsü olarak gerek kullanılan malzemeler gerekse uyguladığı tekniklerin çeşitliliği ile sanatsal çalışmalarını gözler önüne serdiği kişisel sergisine iş, sanat, cemiyet dünyasının seçkin isimlerinin ilgi gösterdiği gözlerden kaçmadı.


Sergisinde 32 eserini görücüye çıkaran Oya Gönen çalışmalarında çıkış noktasının “Doğa aşkıdır. Doğanın renkleri, ivmesi, hareketleri, kıpırtısının yaşamın kendisi olduğu olgusudur. Doğanın insana ihtiyacı yok, insanın doğaya ihtiyacı var” olarak gördüğünü ifade etti.

Eserlerimi yaparken çok mutlu oluyorum, beynim boşalıyor, sadece yaptığım resme odaklanıyorum her şeyi unutuyorum diyen Oya Gönen aynı zamanda son sergisinden elde ettiği tüm geliri depremzedelere bağışlayarak gönüllere de taht kurdu.
Başarılı sanatçı bundan sonraki hedefinin sadece sosyal sorumluluk projelerine imza atmak ve bu konularda duyarlılık yaratmak olduğunu da sözlerine ekledi.