Gündem

Hıdır Dinçel’den örnek davranış

Genç iş adamı Hıdır Dinçel, Türkiye’yi sarsan deprem felaketinin ardından vakit kaybetmeden harekete geçti. Dinçel, depremin vurduğu…

Genç iş adamı Hıdır Dinçel, Türkiye’yi sarsan deprem felaketinin ardından vakit kaybetmeden harekete geçti. Dinçel, depremin vurduğu kentlerde evsiz kalan, bir yandan da soğukla mücadele eden depremzedelere çok sayıda TIR’la yardım malzemesi be 1.000.000₺ maddi yardım gönderdi.

Türkiye, peş peşe meydana gelen depremlerle büyük felaket yaşadı. 10 şehri etkileyen depremlerde 1000’e yakın kişi hayatını kaybetti, binlerce kişi yaralandı. Tüm ülkeyi yasa boğan felaketin ardından depremzedeler için yardım seferberliği ilan edildi. İlk kolları sıvayanlardan biri de genç iş adamı Hıdır Dinçel oldu.

Dinçel Group İç ve Dış Ticaret, Turizm, Lojistik Limited Şirketi’nin sahibi olan Hıdır Dinçel, felaket haberi gelir gelmez yardım hazırlıklarına başladı. Dinçel, depremzedeler için bölgeye çok sayıda TIR’la yardım malzemesi gönderdi. Hazırlanan yardımlar, 6 Şubat Pazartesi günü sabah saatlerinde vakit kaybedilmeden İstanbul’dan yola çıktı.

Hıdır Dinçel, “Soğuk kış şartlarında meydana gelen bu depremler hepimizin yüreğini yaktı. Tüm Türkiye tek yürek olduk, yaraları sarmaya çalışıyoruz. Böylesi acı günlerde birlik beraberliğimizi göstermemiz gerekiyor. Elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, depremzedelerimize de büyük geçmiş olsun diyorum” diye konuştu.